Consultant Vanzari – Asistent Manager

Candidatul ideal

CANDIDATUL IDEAL ( Colegul / Colega ideal/a ) :
Ne dorim ca noul nostru coleg sa fie:
– Seriozitate
– Absolvent/a scoala / studii medii / superioare;
– Sa detina cunostinte ale Domeniului IT / echipamentelor
– Sa aibe dorinta de autoperfectionare;
– Experienta profesionala in domeniu, pe un post similar sau privata (nu ca si angajat ) este un avantaj.
– Sa detina cunostinte si/sau specializare in electronica (constituie un avantaj);
– Sa detina cunostinte operare PC (MS Office);
– Sa vorbeasca limba engleza – nivel mediu;
– Sa fie sociabil/a, carismatic/a, pragmatic/a, entuziasmat/a, dinamic/a si sa aibe spirit de echipa;
– Sa aibe fire optimista, de parere ca orice problema are o rezolvare;
– Detinerea de Permis Auto Cat. B prezinta un avantaj
– Acuritate vizuala

Descrierea jobului

•Răspunde la telefon, preia și transmite mesaje/faxuri
•Adună date și întocmește diverse informări sau rapoarte pentru întâlniri sau conferințe;
•Răspunde de preluarea corespondenței (plicuri, faxuri) si raspunde de buna circulatie a acesteia;
•Tine evidența solicitărilor directe și a apelurilor telefonice în absența persoanelor căutate și asigură operativ informarea acestora;
•Furnizează cu amabilitate informațiile solicitate;
•Răspunde la telefon, preia și transmite mesaje/faxuri;
•Responsabilă cu protocolul;
•Inregistreaza toate documentele interne ale companiei;
•Centralizarea comenzilor din departamente privind aprovizionarea cu diferite componente.
•Intocmeste situatiile solicitate de superiorii directi
•Ofera asistenta superiorilor directi la cerere

Cerinte:

• Persoana pozitiva, sociabila, dinamica,
• Persoana usor adaptabila, responsabila
• Abilitati excelente de comunicare, prioritizare si organizare
• Capacitate de gestionare a mai multor sarcini simultan
• Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
• Cunostinte PC la nivel mediu sau avansat(Outlook, Word, Excel)

Tehnician IT

CANDIDATUL IDEAL ( Colegul ideal ) :
– Serios
– Absolvent scoala profesionala tehnica / studii medii / superioare;
– Sa detina cunostinte solide depanare, intretinere si configurare calculatoare, laptop, imprimanre ( Prezinta un avantaj : Tablete , Telefoane Smartphone )
– Experienta profesionala in domeniu, pe un post similar sau privata (nu ca si angajat ) este un avantaj ( diagnostificare defecte telefoane, tablete, laptop-uri, instalare sisteme de operare, configurare, reparare echipamente de tipul: Tablete, Telefoane Smartphone, PC-uri, laptop-uri imprimante, configurare echipamente networking—router, switch);
– Sa fie sociabil, carismatic, pragmatic, entuziasmat, dinamic si sa aibe spirit de echipa;
– Acuitate vizuala

– Folosirea echipamentelor de masura ( osciloscop, multimetru, surse de tensiune, statii de rework )
– Identificarea eventualelor probleme / defectiuni la calculatoare , laptop-uri, imprimante ( Prezinta un avantaj : Tablete , Telefoane Smartphone ) ;
– Configurarea echipamentelor de retea / a retelelor de calculatoare
– Activitatea principala este de a asigura service echipamentelor de tipul: laptop, calculatoare, imprimante.
– Schimbarea de display-uri, touchscreen, alimentare.
– Schimbarea de flash…etc la telefoane si tablete ( Prezinta un avantaj ) Daca nu stii nu e problema, orice se poate invata 🙂
– Efectueaza mentenanta echipamentelor hardware ale clientilor ( calculatoare, laptop, imprimante ) ;
– Administreaza garantiile pentru produsele clientilor (calculatoare, laptop, imprimante );
– Gestioneaza documentele specifice departamentului.
– Windows Server
– LINUX ( Prezinta un avantaj )

Oferim EXTRA:
– Mediu placut de lucru;
– O echipa tanara de colegi gata sa va sprijine in orice moment;
– Telefon de serviciu (smartphone emoticon smile ) ;
– Laptop de serviciu ;
– Masina de serviciu ( Cand este cazul ) ;
– Bonusuri in functie de realizari ;
– Investim in training-uri de specialitate ;
– Teambuiding-uri frecvente ;
– Pachet salarial motivant in directa legatura cu performanta.
– Proceduri de lucru interne bine definite pentru usurarea proceselor de reparatie

Descrierea companiei

Descrierea companiei:

Suntem o firmă cu capital privat integral românesc, prezenţi din anul 2007 pe piaţa din Timişoara şi din toata Romania. Avem parteneriate cu cei mai importanţi distribuitori de echipamente si piese IT&C , consumabile originale şi compatibile.

Dmi Systems vine in ajutorul dumneavoastră printr-o gamă largă de soluţii IT, pentru toate tipurile de probleme întâlnite în domeniul informaţional. Experienţa noastră în domeniul IT, precum şi numeroşii clienţi satisfăcuţi de serviciile oferite de noi, ne recomandă ca fiind partenerul ideal pentru dezvoltarea afacerii dumneavoastră.
Compania noastră este lider de piata in domeniu reparaţiilor IT pentru laptop-uri, calculatoare, tablete, telefoane mobile si imprimante; Totodată suntem şi service autorizat pentru mai multe brand-uri cum ar fi Allview

Valorile promovate de noi sunt: calitate maxima la cel mai bun preţ, profesionalism şi promptitudine. Misiunea noastră este de a ne dezvolta pe plan national si international avand incredere in ceea ce facem, crezand in viitor,si modelandu-ne incontinu dupa cerintele si nevoile clientilor nostri.

Multumim tuturor clientilor care ne-au ales si tuturor partenerilor nostri!

Websiteurile companiei noastre:
www.reparit.ro   IT&C Service
www.reparatie-telefoane.ro Phones & Smartphones SERVICE
www.reparatie-laptop.ro IT&C Profesional SERVICE
www.reparatie-tablete.ro Professional Service for Tablets
www.reparatie-imprimanta.ro Printers & Professional Print Machines SERVICE

Numele tău (obligatoriu)

Adresa ta de email (obligatoriu)

Post dorit

Numar de telefon (obligatoriu)

Mesajul tău

UA-83861954-1